Wtorek, 18 stycznia 2022, Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra PL EN | |

REZERWAT ARCHEOLOGICZNY GENIUS LOCI


ODWIEDŹ PODSTRONĘ REZERWATU

APLIKACJA MOBILNA


aplikacja mobilna

 

aplikacja android
aplikacja iOS

Cykl prelekcji w Genius Loci

Cykl prelekcji w Genius Loci

 

Geniusz Europy na Ostrowie Tumskim!

W pierwszej połowie 2019 roku Akademia Genius Loci zaprasza na cykl prelekcji poświęcony cywilizacji europejskiej. Niczym pionek na szachownicy przemierzymy arkana i taktyczne niuanse europejskiej gry politycznej! Przez historyczne ścieżki naszej cywilizacji przeprowadzą nas wybitni znawcy historii i kultury!

Cykl zatytułowany “Geniusz Europy” rozpoczęliśmy w piątek 18 stycznia i wydawać by się mogło, że było to typowe otwarcie gambitem. Pierwsze spotkanie zgromadziło tłum zainteresowanych gości i pozwoliło nam uzyskać lepszą pozycję przed dalszą szachową rozgrywką.

Liczymy na to, że podjęta przez nas gra przez cały czas trzymać będzie wszystkich w napięciu. To niemal  pewnik, bo przy szachownicy zasiadać będą znamienici gracze! Kolejne spotkania z cyklu “Geniusz Europy” planowane są w każdym miesiącu bieżącego półrocza.

 

"Geniusz Europy" jest projektem dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu promocji kultury. 

O projekcie można posłuchać i pocztać tutaj: https://radiopoznan.fm/informacje/kultura/w-poszukiwaniu-ducha-europy

Zapraszamy do zapoznania się z relacją ze spotkania "Wpływ kultury muzułmańskiej na średniowieczną Europę" prowadzonego przez prof. dr hab. Katarzynę Pachniak: https://radiopoznan.fm/informacje/kultura/wplyw-kultury-muzulmanskiej-na-sredniowieczna-europe

Podajemy także link do audycji związanej z wykładem prof. Agnieszki Kijewskiej "Eurigena - filozof renesansu karolińskiego": https://radiopoznan.fm/informacje/kultura/jan-szkot-filozof-renesansu-karolinskiego

Zapraszamy na najbliższy wykład:

 

Harmonogram: