Wtorek, 29 września 2020, Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała PL EN | |

Lekcje muzealne dla dzieci 3-5 lat


Zajęcia dla krasnoludków!

Lekcje muzealne dla dzieci z klas 0 - III szkoły podstawowej


Zajęcia dla klas I-III

Zajęcia dla skrzatów!

Lekcje muzealne dla dzieci z klas IV - VIII szkoły podstawowej


Zajęcia dla gnomów!

Lekcje muzealne dla młodzieży z klas ponadpodstawowych


Zajęcia dla młodzieży z klas ponadpodstawowychZajęcia dla ogrów!

Lekcje muzealne

Na lekcje muzealne obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe: edukacja.map@gmail.com !!!​

Zajęcia warszatowe w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu przygotowało program edukacyjny, skierowany do uczniów przedszkoli i szkół, którego celem jest popularyzacja archeologii jako nauki oraz poszerzenie wiedzy uczniów na temat pradziejów ziem polskich oraz cywilizacji starożytnych.

Edukacja muzealna jest zarówno cennym uzupełnieniem zajęć dydaktycznych prowadzonych w szkołach, jak i formą na zdobycie zupełnie nowej wiedzy. Nasz program składa się z lekcji muzealnych prowadzonych przez archeologów i historyków mających doświadczenie w popularyzacji archeologii.

Lekcje mają charakter popularnonaukowy i zostały przygotowane specjalnie dla różnych grup wiekowych.  Podczas lekcji wiedza przekazywana jest uczniom przede wszystkim poprzez różnego rodzaju pokazy praktyczne, uczestnictwo w eksperymentach, prace z zabytkiem oraz z wykorzystaniem różnorodnych multimediów.

 

Na lekcje muzealne obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe: edukacja.map@gmail.com !!!​

 

Regulamin lekcji muzealnych do pobrania >>>tutaj<<<.

 

Grupa wiekowa 3-5 lat

Klasy 0-III

Klasy IV – VIII

Klasy ponadpodstawowe

 

Cennik lekcji

 

Pojedyncza lekcja

Każda z lekcji trwa 60 min, a grupa biorąca w niej udział nie może przekraczać 30 osób. (Powyżej 30 osób należy zarezerwować dwie lekcje, w których udział biorą dwie grupy.)

Udział w lekcjach na terenie Muzeum Archeologicznego w Poznaniu jest odpłatny i wynosi 200 zł  (w  cenie znajduje się samodzielne 30 minutowe zwiedzanie 1 ekspozycji* i bilet wstępu na 1 ekspozycje dla każdego z uczestników).

*Po odbyciu zajęć lekcyjnych każda grupa ma możliwość skorzystania ze wstępu i samodzielnego zwiedzenia jednej z naszych ekspozycji (czas do 30 min.; konieczne jest zgłoszenie chęci zwiedzenia wystawy podczas rezerwacji lekcji muzealnej).

 

Lekcja w języku angielskim

Możliwe jest przeprowadzenie niektórych lekcji muzealnych w języku angielskim. Wówczas koszt lekcji wynosi 290 zł dla grupy do 30 osób (Powyżej 30 osób należy zarezerwować dwie lekcje, w których udział biorą dwie grupy. W  cenie znajduje się samodzielne 30 minutowe zwiedzanie 1 ekspozycji* i bilet wstępu na 1 ekspozycje dla każdego z uczestników).


*Po odbyciu zajęć lekcyjnych każda grupa ma możliwość skorzystania ze wstępu i samodzielnego zwiedzenia jednej z naszych ekspozycji (czas do 30 min.; konieczne jest zgłoszenie chęci zwiedzenia wystawy podczas rezerwacji lekcji muzealnej).

 

Pakiety edukacyjne

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu oferuje również pakiety edukacyjne dla szkół, składające się z 3 lekcji. Proponujemy:

1. Pakiet egipski (dla szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych) –  lekcje „Mózg przez nos, czyli przewodnik młodego balsamisty”,  „Egipski salon urody”, „Prawdziwe zoo – bogowie starożytnego Egiptu”

2.Pakiet średniowieczny – (dla szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych) – lekcje „Archeologia średniowiecznych uciech”, „Brud, smród i zarazki – na średniowiecznej uliczce”, „Czarownica, kat i inne „uroki” średniowiecza?”.

3.Pakiet dla najmłodszych (dla klas I –III szkoły podstawowej) – dowolny wybór 3 tematów z oferty lekcyjnej skierowanej do klas I-III szkoły podstawowej.

4.Pakiet MIX (dla każdego poziomu nauczania) – dowolny wybór 3 tematów z oferty lekcyjnej

 

Cena pakietu edukacyjnego:

– w przypadku płatności za cały pakiet z góry przy pierwszej z trzech wizyt w Muzeum – 480 zł za 3 lekcje (20% rabatu od całości)

– w przypadku płatności za każdą lekcję osobno: 1 i 2 lekcja – 200 zł każda, 3 lekcja – 150 zł (25 % rabatu)

 

*Dodatkowo po odbyciu ostatniej, trzeciej lekcji z pakietu, szkoła otrzymuje jednorazowe bezpłatne bilety wstępu do muzeum (Pałac Górków lub Rezerwat Archeologiczny Genius loci) dla grupy 25 osób na zwiedzanie 2 ekspozycji muzealnych z audioprzewodnikami. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja wizyty w Pałacu Górków lub Rezerwacie). Czas trwania wizyty wynosi ok. 60 min.

 

 

Oferta zniżkowa przy zamówieniu co najmniej dwóch lekcji w tym samym dniu

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu przygotowało również specjalną ofertę dla dużych grup szkolnych korzystających z oferty lekcyjnej w tym samym dniu (przynajmniej 2 lekcje). W przypadku rezerwacji co najmniej dwóch lekcji dla uczniów z tej samej szkoły w tym samym dniu, cena lekcji muzealnych wynosi 180 zł za każdą lekcję (10% rabatu).

Na lekcje muzealne obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe: edukacja.map@gmail.com !!!

 

Sponsorem sal dydaktycznych i wykładowych Muzeum Archeologicznego w Poznaniu jest firma CON-VITRO