Wtorek, 25 czerwca 2024, Imieniny: ſucji, Witolda, Wilhelma PL EN | |

 

GODZINY OTWARCIA


Sezon szkolny (1 września do 30 czerwca)

WTOREK 9.00 – 16.00
ŚRODA 9.00 – 16.00
CZWARTEK 9.00 – 16.00
PIĄTEK 10.00 – 17.00
SOBOTA 11.00 – 18.00
NIEDZIELA 12.00 – 16.00

Навчальний сезон (з 1 вересня по 30 червня)

ВІВТОРОК 9.00 - 16.00
СЕРЕДА 9.00 - 16.00
ЧЕТВЕР 9.00 - 16.00
П'ЯТНИЦЯ 10.00 - 17.00
СУБОТА 11.00 - 18.00
НЕДІЛЯ 12.00 - 16.00

APLIKACJA MOBILNA


aplikacja mobilna

 

aplikacja android
aplikacja iOS

Nagrody

2018

Cykl spotkań i prelekcji „Akademia Genius loci” zgłoszony do konkursu „IZABELLA 2018” w kategorii: Działalność edukacyjna, promocyjna, marketingowa - zdobył statuetkę Grand Prix!

W kategorii: Działalność naukowa i wydawnicza wyróżnienie otrzymała natomiast publikacja „The Cultural Role of Chess in Medieval and Modern Times. 50th Anniversary Jubilee of the Sandomierz Chess Discovery”.

2017

W kategorii "Działalność Wystawiennicza" wyróżnienie przyznano wystawie Tomasza Skorupki pt. "Na glinianych nogach. Unikatowe wyroby kultury łużyckiej z kolekcji Muzeum Archeologicznego w Poznaniu".

W kategorii "Działalność Edukacyjna, Promocyjna, Marketingowa" nagrodę drugą otrzymała Pani Agnieszka Stempin wspólnie z dr Pawłem Bleją za organizowany w Rezerwacie Archeologicznym Genius Loci cykl wykładów "Archeologia myśli. Spacery z Arystotelesem"

2016

Wystawa "Archeologiczne Tajemnice Palatium i Katedry Poznańskiego Ostrowa" zdobyła nagrodę Grand Prix w konkursie na wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce w kategorii: Działalność Wystawiennicza Izabella 2016.

 

Program edukacyjny Rezerwatu Archeologicznego Genius Loci "Pokolenie 966. Świt wielkich przemian" zdobył pierwszą nagrodę
w konkursie na wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce w kategorii działalność edukacyjna, promocyjna i marketingowa Izabella 2016. 

Prace konserwatorskie "Konserwacja Zabytków z Badań Archeologicznych na Starym Rynku w  Poznaniu" zdobyły drugą nagrodę
w konkursie na wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce w kategorii Konserwacja, Ochrona Dziedzictwa Kultury, Inwestycje Izabella 2016.

 

2015

Badania Archeologiczne na Starym Rynku w Poznaniu zdobyły pierwszą nagrodę w konkursie na wydarzenie muzealne roku 

w Wielkopolsce w kategorii Konserwacja, Ochrona Dziedzictwa Kultury, Inwestycje Izabella 2015.

 

Wystawa czasowa Verba Volant, Scripta Manent  zdobyła drugą nagrodę w konkursie na wydarzenie muzealne roku 

w Wielkopolsce w kategorii: Działalność Wystawiennicza Izabella 2015.

 

Projekt edukacyjny "Historia Poznana" zdobył trzecią nagrodę w konkursie na wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce w kategorii działalnośc edukacyjna, promocyjna i marketingowa Izabella 2015.

 

 

2014

Książka „Średniowieczny system obronny miasta Poznania. Odcinek północno – zachodni. Wyniki badań archeologicznych” pod redakcją Piotra Pawlaka z Działu Archeologii Historycznej Miasta Poznania z naszego muzeum, została wyróżniona w Konkursie na Najlepszą Książkę Akademicką o Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz JM Rektora UAM w dniu 5 listopada 2014 r. w czasie 18. Poznańskich Dni Książki Nie Tylko Naukowej. Wydanie publikacji dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

2013

W konkursie na wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce „Izabella 2012” Muzeum Archeologiczne w Poznaniu otrzymało aż 4 laury w każdej z kategorii! Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył nagrody 18 czerwca na spotkaniu wielkopolskich muzealników w Galerii Sztuki Muzeum Okręgowego w Lesznie.

„Izabella” jest konkursem, który ma na celu wybór i promocję najwybitniejszych dokonań z zakresu działań muzealniczych regionu. Wyróżnia instytucje muzealne, autorów oraz realizatorów najlepszych wydarzeń muzealnych. Konkurs organizowany jest przez Fundację Muzeów Wielkopolskich i Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego pod stałym patronatem Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

W tym roku Muzeum Archeologiczne w Poznaniu otrzymało nagrodę w każdej z czterech kategorii – trzy pierwsze: za działalność wystawienniczą za wystawę stałą w Rezerwacie Archeologicznym Genius Loci na Ostrowie Tumskim w Poznaniu, w kategorii „działalność naukowa, konserwatorska i dokumentacji” zbiorów za opracowanie „Wczesnobrązowa osada obronna w Bruszczewie. Badania 1964-1968” i w kategorii „wydawnictwa” za publikację „Tell el-Farkha excavations 1998-2011”. Drugą nagrodę muzeum otrzymało w kategorii „działalność edukacyjna, promocyjna, marketingowa” za projekt „To jest Twoje dziedzictwo. Kampania informacyjna budująca tożsamość regionalną mieszkańców Wielkopolski.

 

W 2013 roku Muzeum otrzymało również nominację do nagrody Sybilla w kategorii „Zarządzanie i organizacja, w tym inwestycje muzealne” za Rezerwat Archeologiczny Genius loci.

 

2012

W 2012 roku Muzeum otrzymało I nagrodę w konkursie IZABELLA 2011 na najlepsze wydarzenie muzealne w Wielkopolsce w kategorii Wydawnictw za Międzynarodowe Sympozjum “Origin and Early Development of Food Producing Cultures in Northeastern Africa – 30 years later”. Organizatorami tegorocznej edycji konkursu Izabella byli: Oddział Wielkopolski Stowarzyszenia „Związek Muzeów Polskich” i Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

2010

W organizowanym pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego konkursie na „Najciekawsze Wydarzenie Muzealne Roku – IZABELLA 2009” uzyskaliśmy dwie nagrody: I nagrodę w kategorii: Wydawnictwa za katalog wystawy stałej „Tu powstała Polska”, oraz II nagrodę w kategorii: Działalność wystawiennicza za wystawę „Dusze maluczkie – dzieci i dzieciństwo poprzez wieki”.

2009

W roku 2009 Muzeum Archeologiczne w Poznaniu zostało uhonorowane kilkoma prestiżowymi nagrodami za działalność edukacyjną, wystawienniczą i naukową.W organizowanym przez Bibliotekę Raczyńskich w Poznaniu corocznym konkursie na najlepszą książkę o Poznaniu przyznano nam nagrodę im. Józefa Łukaszewicza za publikację pani dr Jarmili Kaczmarek pt. „Archeologia Miasta Poznania. Tom I. Stan badań i materiały”.W ogłoszonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogólnopolskim konkursie na Muzealne Wydarzenie Roku SYBILLA 2008 otrzymaliśmy wyróżnienie w kategorii działalności naukowej za książkę „Archeologia Miasta Poznania. Tom I. Stan badań i materiały”, autorstwa dr Jarmili Kaczmarek.

2008 

W organizowanym pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego konkursie na Wielkopolskie Wydarzenie Muzealne IZABELLA 2008 uzyskaliśmy trzy nagrody: Grand Prix za „Spotkania weekendowe 2008”, II nagrodę za wystawę „Na skrzydłach przeszłości”, której autorem jest mgr Tomasz Skorupka oraz II nagrodę za książkę dr Jarmili Kaczmarek „Archeologia Miasta Poznania. Tom I. Stan badań i materiały”.

galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria