Niedziela, 26 marca 2023, Imieniny: Dory, Olgi, Teodora PL EN | |

 

Lekcje muzealne dla dzieci 3-5 lat


Zajęcia dla krasnoludków!

Lekcje muzealne dla dzieci z klas 0 - III szkoły podstawowej


Zajęcia dla klas I-III

Zajęcia dla skrzatów!

Lekcje muzealne dla dzieci z klas IV - VIII szkoły podstawowej


Zajęcia dla gnomów!

ZIMOWA PODRÓŻ W PRZESZŁOŚĆ – FERIE W MUZEUM ARCHEOLOGICZNYM W POZNANIU

ZIMOWA PODRÓŻ W PRZESZŁOŚĆ – FERIE W MUZEUM ARCHEOLOGICZNYM W POZNANIU

Zapraszamy na feryjne warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat. Zajęcia tematycznie będą związane z wystawami czasowymi prezentowanymi na terenie Muzeum Archeologicznego w Poznaniu. Zapisy przyjmujemy od 5 lutego 2018 r w kasie biletowej.

 

Tematyka:

I termin 14.02. – pt. Zimowa podróż w przeszłość z Muzeum Archeologicznym – tajemnice puszczy   (środa), godz. 11:00-12:30.

Szum wiatru, szelest spadających ostatnich liści, zimne ryki i pełne mrozu chrumkanie w oddali oraz doskonała zimowa zabawa! To właśnie czeka na uczestników feryjnych warsztatów! Przez wieki puszcza zachwycała, a zarazem przerażała. Wesoły śpiew ptaków
i barwne kolory jesienniej flory, kontra krakanie wron i nieprzenikniona biel oszronionych konarów i gałęzi. Lasy dostarczały pożywienia i chroniły walczących o przetrwanie mieszkańców. Zdaniem dawnych ludzi zamieszkiwały tam także różne dziwne i nieodgadnione duchy i pogańskie bóstwa. Na naszych warsztatach pochylimy się nad tematem dawnego życia w puszczy i przybliżymy tajemniczy świat zacienionych lasem chat i ich mieszkańców!
W odkrywaniu tejmnic puszczy pomoże nam nowa ekspozycja czasowa Muzeum Archeologicznego Sacrum Et Profanum. Rytuał i Codzienność u Schyłku Epoki Kamienia.

II termin 16.02. – pt. Zimowa podróż w przeszłość z Muzeum Archeologicznym – z wizytą w średniowiecznym Gdańsku

(piątek), godz. 11:00-12:30.

 

Archeologiczne świadectwa kultu maryjnego w średniowiecznym Gdańsku to tytuł wystawy goszczącej w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu. Wyjątkowe miejsce jakie zajmował Gdańsk w polskiej kulturze i barwność praktyk religijnych jego mieszkańców, będą tematem spotkania warsztatowego w ferie! Na zajęciach będzie można zobaczyć jak rozwijało się to niezwykłe miasto. Jak jego społeczeństwo starało się organizować swoje handlowe interesy. Zaprezentowane zostaną także zabytki związane z wiarą średniowiecznych gdańszczan. Wszystkich którzy chcą wybrać się w podróż nad Motławę zapraszamy na nasze zajęcia!

III termin 22.02. – pt. Zimowa podróż w przeszłość z Muzeum Archeologicznym – odkrywamy skarby Lwowa (czwartek), godz. 11:00-12:30.

 

Kolejne feryjne spotkanie to podróż na wschód! W jej trakie zgłębiać będziemy historię ukraińskiego miasta Lwów odkrywaną przez 15 lat prac archeologicznych. Podróż przez wieki umożliwi nam ekspozycja „Ukrytę skarby podziemnego Lwowa”. Nasza wędrówka rozpocznie się od czasów sprzed założenia książęcego miasta (1300-1100 lat temu!) i doprowadzi nas do współczesności. Mali uczestnicy warsztatów poznają aż 500 artefaktów! W tym takie perełki jak taca cynowa z najstarszym godłem Lwowa, staroruskie enkolpiony i brązowa figurka błazna. Pokażemy starodawne kości do gry i wiele innych przedmiotów! Nie zabraknie też wielu fascynujących zadań i interesujących prac manualnych do samodzielnego wykonania! Serdecznie zapraszamy!

 

 

Kiedy: I termin 14.02. – pt. Zimowa podróż w przeszłość z Muzeum Archeologicznym – tajemnice puszczy   (środa)

II termin 16.02. – pt. Zimowa podróż w przeszłość z Muzeum Archeologicznym –
z wizytą w średniowiecznym Gdańsku (piątek)

III termin 22.02. – pt. Zimowa podróż w przeszłość z Muzeum Archeologicznym – odkrywamy skarby Lwowa(czwartek)

Godzina: 11.00-12.30 (Wszystkie trzy terminy)

Organizator: mgr Marta Kalisz-Zielińska

Gdzie: Sala Dydaktyczna MAP

Wstęp: Dla dzieci w przedziale wiekowym od 6 do 10 lat. Uczestnicy kupują bilety wstępu
w cenie 2 zł na każde zajęcia osobno od osoby. Rodzice dzieci są uprawnieni do zakupu specjalnego biletu na samodzielne zwiedzanie ekspozycji w trakcie trwania zajęć w cenie 1 zł. Liczba uczestników ograniczona. Zapisy w kasie biletowej MAP od 5 lutego (nr tel. 61 852 82 51)

galeria
galeria
galeria