Wtorek, 23 kwietnia 2024, Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha PL EN | |

Faraon

Staroegipska antropologia

Jadłospis starożytnych Egipcjan

Weekend egipski (15-16 V 2021 r.)

Sobota, 15 maja

Warsztaty on-line dla dzieci „Mumifikacja”

Jeśli chcesz się dowiedzieć dlaczego starożytni Egipcjanie mumifikowali ludzi i zwierzęta i marzysz, aby poznać tajniki starożytnej mumifikacji, dołącz do nas. Zapraszamy w sobotę 15.05. 2021 o godzinie 10.00 (1 grupa) oraz o godzinie 11.30 (2 grupa). Spotkanie odbędzie się on-line, na platformie ZOOM i adresowane jest do dzieci w wieku 5-9 lat. Czas trwania to 60 minut.

Przypominamy, że warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest dostęp do komputera lub innego urządzenia z działającą kamerą oraz mikrofonem. Muzeum zaleca również zainstalowanie aplikacji/programu ZOOM. Udział w warsztatach jest bezpłatny ale obowiązują zapisy od 29 kwietnia. Link do formularz do zapisów: https://forms.gle/2JZpiu94fcXhQffKA

Wykłady:

Godz. 18.00 - "Na tropie najgłębiej skrywanych tajemnic Deir el-Bahari" – wykład prof. A. Niwińskiego (Uniwersytet Warszawski), polskiego archeologa, specjalisty w dziedzinie ikonografii religijnej i mitologicznej okresu XXI–XXII dynastii, szefa Misji Skalnej nad świątynią Hatszepsut.

Wykład będzie odbywać się na platformie ZOOM. Link do wykładu będzie dostępny na stronie wydarzenia na FB oraz na stronie www.muzarp.poznan.pl od 10 maja.

Wykład będzie także transmitowany na żywo na profilu Muzeum Archeologicznego w Poznaniu na Facebooku.

Niedziela, 16 maja

Warsztaty on-line dla dzieci „Hieroglify”

Jeśli chcesz poznać podstawy hieroglifów, a nawet spróbować swoich sił w piśmie starożytnych Egipcjan, dołącz do nas. Zapraszamy w niedzielę, 16.05. 2021 o godzinie 10.00 (1 grupa) oraz o godzinie 11.30 (2 grupa). Spotkanie odbędzie się on-line, na platformie ZOOM i adresowane jest do dzieci w wieku 7-12 lat. Czas trwania to 60 minut.

Wirtualne zwiedzanie wystawy Śmierć i życie w starożytnym Egipcie oraz Archeologia Sudanu

o godz. 13.00 i 14.00 – Link do zapisów będzie aktywny od 4 maja: https://forms.gle/GqqRhReYJpcQGGjH9

Wykłady:

Godz. 16.00 – „Klątwa faraona” - wykład dra F. Taterki (Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN w Warszawie), egiptologa, specjalisty w okresie Nowego Państwa.

Godz. 18.00 – „Tell el-Farcha – zapomniana stolica Egiptu” - wykład prof. K.M. Ciałowicza (Uniwersytet Jagielloński), archeologa, specjalisty od okresu predynastycznego oraz wczesnodynastycznego, szefa polskiej misji archeologicznej w Tell el-Farcha.

Wykłady będą odbywać się na platformie ZOOM. Linki do wykładu będą dostępne na stronie wydarzenia na FB oraz na stronie www.muzarp.poznan.pl od 10 maja.

Wykłady będą także transmitowany na żywo na profilu Muzeum Archeologicznego w Poznaniu na Facebooku.