Niedziela, 28 listopada 2021, Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy PL EN | |

REZERWAT ARCHEOLOGICZNY GENIUS LOCI


ODWIEDŹ PODSTRONĘ REZERWATU

Już jest! Wystawa stała zabytków z Ostrowa Tumskiego - Dostępna w Rezerwacie Archeologicznym Genius Loci na ul. Posadzego 3!

Już jest! Wystawa stała zabytków z Ostrowa Tumskiego - Dostępna w Rezerwacie Archeologicznym Genius Loci na ul. Posadzego 3!

Mamy zaszczyt zaprezentować Państwu pierwszą stałą wystawę zabytków archeologicznych z Ostrowa Tumskiego w Poznaniu, prezentującą kompleksowo odkrycia z wieloletnich badań średniowiecznego grodu.

Zabytki pochodzą z badań przeprowadzonych przez Instytut Archeologii i Etnologii PAN, Wydział Archeologii UAM oraz Pracownię Archeologiczno-Konserwatorską Henryka Klundera.

W rezerwacie archeologicznym mogą Państwo na własne oczy zobaczyć szklane kostki mozaikowe pokryte złotą folią z kaplicy pałacowej, złotą rybkę odkrytą w przypałacowej pracowni złotniczej, przedmioty towarzyszące zmarłym pochowanym na cmentarzysku na Śródce oraz wiele innych skarbów wydobytych przez naukowców w trakcie wykopalisk archeologicznych.

Jeśli zainteresowały Państwa dostępne do zwiedzania pozostałości wczesnośredniowiecznego Poznania, albo dopiero zamierzają Państwo wyruszyć w tę ekscytującą podróż w czasie, wystawa stanowi doskonałe uzupełnienie zdobytej na Ostrowie Tumskim wiedzy.

Serdecznie zapraszamy!