Wtorek, 16 kwietnia 2024, Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina PL EN | |

Zajęcia tematyczne „Demony, strażnicy, bogowie – egipskie zaświaty i ich mieszkańcy”/«Демони, охоронці, боги - підземне царство Єгипту та його мешканці» 26.11 g.12.30 (finansowanie UNICEF)

W ramach imprezy edukacyjnej, towarzyszącej najnowszej wystawie czasowej pt. „Uczta na progu wieczności”, zapraszamy serdecznie dzieci w wieku od 7 lat na zajęcia tematyczne do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu przy ul. Wodnej 27 (wejście od ul. Klasztornej)!

Egipskie zaświaty – Duat – to rozległa kraina, do której po śmierci trafiały dusze zmarłych. Mieszkały tam także różne, mityczne, magiczne stworzenia – od bogów po fantastyczne zwierzęta. Na zajęciach dowiemy się, jak Egipcjanie wyobrażali sobie to miejsce i jego mieszkańców oraz wykonamy naczynia i figurki z gliny.

Zajęcia odbędą się w sobotę, 26 listopada o godz. 12.30, potrwają 60/70 minut i będą prowadzone w języku polskim, ale z możliwością tłumaczenia na język ukraiński, więc zapraszamy także dzieci z Ukrainy.

Zbiórka na dziedzińcu Muzeum. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy przez formularz Google pod linkiem: https://forms.gle/588xa1APiev5GSMWA

Zapisy od 10 listopada. Zajęcia przeznaczone są dla uczestników indywidualnych, nie grup zorganizowanych. Wstęp bezpłatny.

Warsztaty finansowane ze środków UNICEF.

__________________________________________________________________________________

У рамках освітнього заходу, що супроводжує найновішу тимчасову виставку під назвою «Бенкет на порозі вічності», гостинно запрошуємо дітей віком від 7 років взяти участь у тематичних заняттях в Археологічному музеї в Познані на вул. Wodna 27 (вхід з вул. Klasztorna)!

Єгипетський загробний світ - Дуат - це величезна земля, куди після смерті потрапляли душі померлих. Мешкали там і різні міфічні магічні істоти - від богів до фантастичних тварин. На заняттях ми дізнаємось, як єгиптяни уявляли собі це місце та його мешканців, а також виготовимо глиняні горщики та статуетки.

Заняття проходитиме у суботу, 26 листопада о 12.30, триватиме 60/70 хвилин і буде проводитись польською мовою, але з можливістю перекладу на українську, тому запрошуємо також дітей з України.

Збір у дворику музею. Кількість місць обмежена, необхідна реєстрація через гугл-форму: https://forms.gle/588xa1APiev5GSMWA

Реєстрація з 10 листопада . Заняття призначене тільки для індивідуальних учасників, приймаються заявки від організованих груп. Вхід вільний.

Майстер-класи за фінансування ЮНІСЕФ.