Wtorek, 16 lipca 2024, Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli PL EN | |

Odszedł Andrzej Sikorski - poznański archeolog, poeta, krytyk literacki (Nabożeństwo żałobne czwartek 16.11 g.18.00 Katedra Poznańska)

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarł

Andrzej Sikorski
archeolog i poeta,

emerytowany pracownik Wydziału Archeologii
Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
dawny pracownik naszego Muzeum.
Łączymy się w bólu z Rodziną i Bliskimi.

Dla wszystkich, którzy chcieliby pożegnać ś.p. Andrzeja Sikorskiego...
Zapraszamy na mszę św., która odprawiona zostanie w czwartek (16.11.23) o godzinie 18:00 w Katedrze Poznańskiej. Przewodniczyć jej będzie abp. Stanisław Gądecki. Transmisja mszy także na antenie Radia Emaus.
Po mszy św. w Rezerwat Archeologiczny Genius Loci odbędzie się spotkanie, podczas którego wspominana będzie postać Andrzeja Sikorskiego.
Pogrzeb odbędzie się w piątek. Msza św. o godz. 13:00 w Parafii bł. Michała Kozala i bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Pruszczu Gdańskim (ul. Elizy Orzeszkowej 5). Różaniec rozpocznie się o 12:30. Andrzej Sikorski spocznie w grobie rodzinnym na cmentarzu przy ul. Spokojnej w Pruszczu Gdańskim