Wtorek, 21 stycznia 2025, Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory PL EN | |

 

JAK DOJECHAĆ


GODZINY OTWARCIA


Sezon szkolny (1 września do 30 czerwca)

WTOREK 9.00 – 16.00
ŚRODA 9.00 – 16.00
CZWARTEK 9.00 – 16.00
PIĄTEK 10.00 – 17.00
SOBOTA 11.00 – 18.00
NIEDZIELA 12.00 – 16.00

Навчальний сезон (з 1 вересня по 30 червня)

ВІВТОРОК 9.00 - 16.00
СЕРЕДА 9.00 - 16.00
ЧЕТВЕР 9.00 - 16.00
П'ЯТНИЦЯ 10.00 - 17.00
СУБОТА 11.00 - 18.00
НЕДІЛЯ 12.00 - 16.00

APLIKACJA MOBILNA


aplikacja mobilna

 

aplikacja android
aplikacja iOS

„Teleport do przeszłości – już dostępny!” – projekt w ramach programu „Kultura Dostępna” 2024

„Teleport do przeszłości – już dostępny!” – projekt w ramach programu „Kultura Dostępna” 2024

Spis treści

O projekcie

Informacje dla grup zorganizowanych z placówek
specjalnych i integracyjnych (dzieci w wieku 3-12 lat) wraz z opiekunami

Informacje dla uczestników indywidualnych

Dofinansowanie

Współpraca przy projekcie Atofri i Przestrzeń Przylesie

 

 

 

O projekcie

„Teleport do przeszłości – już dostępny!” to cykl warsztatów archeologiczno-plastycznych i spektakli teatralnych, opartych na doznaniach sensorycznych, które będą się odbywać jesienią 2024.

Oferta adresowana jest do rodzin z dziećmi oraz grup szkolnych ze szkół specjalnych i ośrodków wychowawczych, ze szczególnym uwzględnieniem osób ze specjalnymi potrzebami – z dysfunkcjami słuchu, w spektrum autyzmu oraz z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim.

Scenariusze zajęć edukacyjnych i przedstawień zostaną oparte na motywie podróży w czasie przez dzieje Wielkopolski, dla której tło stanowią wystawy i zabytki z kolekcji Muzeum.

Uczestnicy, poprzez wykonywanie zadań na podstawie specjalnego folderu oraz tworzenie własnych prac plastycznych, będą poszerzać wiedzę na temat polskiego dziedzictwa kulturowego.

Podsumowujące każde spotkanie spektakle teatralne (m.in. z wielkoformatowymi książkami typu pop-up jako scenografią) będą innowatorską i atrakcyjną sposobnością do interakcji oraz integracji uczestników.

Informacje dla grup zorganizowanych z placówek

specjalnych i integracyjnych (dzieci w wieku 3-12 lat) wraz z opiekunami 

Drodzy nauczyciele i wychowawcy!

Zapraszamy serdecznie podopiecznych z placówek specjalnych i integracyjnych (dzieci w wieku 3-12 lat) wraz z opiekunami do udziału w spotkaniach warsztatowo-teatralnych do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu przy ul. Wodnej 27 (wejście od ul. Klasztornej)!

Każde spotkanie to niezwykła podróż w czasie przez dzieje Wielkopolski - składa się z trzech części: gry terenowej, warsztatu archeologiczno-plastycznego oraz spektaklu teatralnego.

Wszystkie aktywności są interaktywne, multisensoryczne i dostępne dla osób ze specjalnymi potrzebami (w szczególności z dysfunkcjami słuchu, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, w spektrum autyzmu).

Wszystkie działania odbędą się we wnętrzach Pałacu Górków, w przestrzeniach dostępnych architektonicznie (w budynku mieszczą się m. in. obszerna winda, dostępne ciągi komunikacyjne, podjazdy i toaleta, dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami). Podczas spotkań udostępniona zostanie osobna strefa relaksu (tzw. pokój wyciszenia) - dostępna przed, w trakcie i po wydarzeniu - gdzie potrzebujący spokoju uczestnicy będą mogli odpocząć.

Każdorazowo wydarzenie potrwa około 2 godziny (włącznie z zaplanowanymi przerwami), całość będzie tłumaczona na PJM.

Warsztaty poprowadzi zawsze dwoje edukatorów – pracowników Muzeum, zaś sztukę teatralną wystawi Teatr Atofri.

Zbiórka na dziedzińcu Muzeum. Ilość miejsc ograniczona, jedna grupa może liczyć max. 15 osób. Nabór uczestników odbędzie się poprzez zgłoszenia e-mailowe na adres: lekcje@muzarp.poznan.pl (w sprawie szczegółów kontakt także pod nr telefonu: 61 6285513).

Zapisy od 3 września. Zajęcia przeznaczone są dla grup zorganizowanych ze szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych – dla uczestników indywidualnych mamy osobny cykl spotkań (w sprawie szczegółów i wszelkich pytań kontakt z koordynatorkami projektu pod adresem e-mail: lekcje@muzarp.poznan.pl).

Wstęp bezpłatny.

Dostępne terminy spotkań (do wyboru):

1. 27.09.2024 (piątek)
godz. 10:00 – I grupa

2. 28.10.2024 (poniedziałek)
godz. 9:00 – I grupa
godz. 11:30 – II grupa

3. 18.11.2024 (poniedziałek)
godz. 9:00 – I grupa
godz. 11:30 – II grupa

4. 25.11.2024 (poniedziałek)
godz. 9:00 – I grupa
godz. 11:30 – II grupa
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Muzeum Archeologiczne w Poznaniu jest Instytucją Kultury, finansowaną z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

Informacje dla uczestników indywidualnych

 

Zapraszamy serdecznie dzieci w wieku 3-12 lat wraz z opiekunami na wyjątkowe spotkania warsztatowo-teatralne do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu przy ul. Wodnej 27 (wejście od ul. Klasztornej)!

Zbierz drużynę, zaopatrz się w mapę i wyrusz na archeologiczną misję w czasie! Rozwiązuj łamigłówki, zbieraj po drodze cenne skarby i ciekawostki historyczne, by dotrzeć do celu wędrówki, gdzie wcielisz się w prawdziwego rzemieślnika-artystę i stworzysz swoje własne, wiekopomne dzieło! Po zakończeniu przygody, wraz z innymi Bohaterami i Bohaterkami zasiądź wygodnie w przestrzeniach pałacowego dziedzińca i zanurz się w teatralnej opowieści…

Każde spotkanie to niezwykła podróż w czasie przez dzieje Wielkopolski-składa się z trzech części: gry terenowej, warsztatu archeologiczno-plastycznego oraz spektaklu teatralnego. Wszystkie aktywności są interaktywne, multisensoryczne i dostępne dla osób ze specjalnymi potrzebami (w szczególności z dysfunkcjami słuchu, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, w spektrum autyzmu).

Wszystkie działania odbędą się we wnętrzach Pałacu Górków, w przestrzeniach dostępnych architektonicznie (w budynku mieszczą się m.in. obszerna winda, dostępne ciągi komunikacyjne, podjazdy i toaleta, dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami).
Podczas spotkań udostępniona zostanie osobna strefa relaksu (tzw. pokój wyciszenia) - dostępna przed, w trakcie i po wydarzeniu-gdzie potrzebujący spokoju uczestnicy będą mogli odpocząć.
Każdorazowo wydarzenie potrwa około 2 godzin (włącznie z zaplanowanymi przerwami), całość będzie tłumaczona na PJM. Warsztaty poprowadzi zawsze dwoje edukatorów – pracowników Muzeum, zaś sztukę teatralną wystawi Teatr Atofri.

Zbiórka na dziedzińcu Muzeum. Ilość miejsc ograniczona, nabór uczestników odbędzie się poprzez zapisy za pomocą formularzy Google.

Zapisy od 3 września. Zajęcia przeznaczone są dla uczestników indywidualnych, dla grup zorganizowanych mamy osobny cykl spotkań (w sprawie szczegółów i wszelkich pytań kontakt z koordynatorkami projektu pod adresem e-mail: lekcje@muzarp.poznan.pl).

Wstęp bezpłatny.

Dostępne terminy spotkań (do wyboru):
1. 13.10.2024 (niedziela) - https://forms.gle/HkfBPzF8Rd7dtPeu7
godz. 11:00 – I grupa
godz. 13:15 – II grupa

2. 27.10.2024 (niedziela) - https://forms.gle/GUr5G8jvzDCf5zck6
godz. 11:00 – I grupa
godz. 13:15 – II grupa

3. 11.11.2024 (poniedziałek) - https://forms.gle/Ex63vwxm67iS5u7y6
godz. 11:00 – I grupa
godz. 13:15 – II grupa

 

Dofinansowanie: Państwowy fundusz celowy – Fundusz Promocji Kultury

Nazwa zadania: „Teleport do przeszłości – już dostępny!”

Program: Kultura Dostępna, Narodowe Centrum Kultury, MKiDN

Kwota dofinansowania: 57 000 zł

Wartość całkowita zadania: 99 900 zł

Data podpisania umowy: 05.06.2024

 

 

 

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu jest Instytucją Kultury, finansowaną z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego

 

 

Współpraca przy projekcie Atofri i Przestrzeń Przylesie