Piątek, 26 kwietnia 2024, Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda PL EN | |

W tym roku spotykamy się online! #Będzie dobrze

W związku z panującą pandemią  COVID-19

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu

zaprasza na

Letnią Akademię Malucha,

którą przeprowadzi w formie bezpłatnych warsztatów online.

Zapisy mailowe

NIEZBĘDNE INFORMACJE

INFORMACJE PODSTAWOWE:

Wykaz tematów i terminów zajęć znajduje się pod sekcją „Niezbędne informacje”.

Tematy, terminy oraz godziny zajęć zostaną podane na stronie https://www.muzarp.poznan.pl/ oraz na muzealnym facebooku. Pod każdym z tematów zamieszczona została informacja o materiałach i pomocach, jakimi powinno dysponować dziecko w czasie warsztatów, aby wziąć w nich aktywny udział.

PROGRAM:

Pracujemy z video-komunikatorem ZOOM

ZAPISY:

Na zajęcia obowiązują zapisy mailowe: edukacja.map@gmail.com

W mailu zgłoszeniowym należy podać: temat zajęć, termin zajęć, godzinę (10:00 lub 12:00), imię i nazwisko dziecka oraz numer telefonu rodzica (obowiązkowo).

Każda rezerwacja zostanie potwierdzona przez MAP w mailu zwrotnym.

Wieczorem, w dniu poprzedzającym warsztaty, Muzeum Archeologiczne prześle drogą mailową, na wskazany w rezerwacji adres, informacje niezbędne do zalogowania na warsztaty prowadzone w video – komunikatorze ZOOM (ID i hasło dostępu do spotkania). W mailu zawarte zostanie również przypomnienie o materiałach, jakimi dziecko powinno dysponować.

GRUPA WIEKOWA:

7 – 10 lat.

LICZBA OSÓB: max. 7 osób na jedną grupę.

GODZINY TRWANIA WARSZTATÓW:

Każdy z zaplanowanych na dany dzień tematów realizowany będzie w dwóch grupach:

- pierwsza grupa: 10:00 – 10:40

- druga grupa 12:00 – 12:40.

Zajęcia trwają ok 40 min.

W mailu zgłoszeniowym prosimy o podanie godziny zajęć, na które zgłaszane jest dziecko.

Pomoc: przez pierwsze 5 min. połączenia konieczna będzie obecność osoby dorosłej.

NAGRYWANIE:

Spotkania są nagrywane. Zgłoszenie dziecka oraz jego udział w zajęciach są równoznaczne ze zgodą na nagranie. Nagrań nie udostępniamy w sieci.

TEMATY i TERMINY ZAJĘĆ

LIPIEC:

1. 3.07.    Kopanie, grzebania, badanie - czyli archeolog i jego praca.

Materiały potrzebne do udziału w tych zajęciach:

mała miseczka (taka, aby wieściła się w nią szklanka mąki), szklanka mąki, moneta 1 grosz,

1x pędzelek (może być zwykły do malowania farbami plakatowymi).

1. 8.07.    Razem raźniej - kto pomaga archeologom?

Materiały potrzebne do udziału w tych zajęciach:

szklanka z wodą, moneta (jakakolwiek), banknot (jakikolwiek), metalowa i drewniana łyżka,   maskotka/lalka.

1. 10.07. Łatwo nie było - czyli początki Archeologii.

Materiały potrzebne do udziału w tych zajęciach:

ok. 2 szklanki mąki, ok. 4 łyżki oliwki dziecięcej lub oleju kuchennego, 3-4 kolory farby plakatowej (lub zamiennie: brokat kolorowy, barwnik spożywczy), 3-4 małe puste miseczki (tyle, ile kolorów farb), 1 słoik po dżemie, miska kuchenna (taka, aby móc w niej coś wymieszać).

1. 15.07. Nie tylko pod ziemią odkrywa się skarby – czyli różne rodzaje archeologii.

Materiały potrzebne do udziału w tych zajęciach:

szklanka, przezroczysta miska (tak, aby mieściły się w nią 2 szklanki wody), 0,5 l wody z kranu, farbka plakatowa lub akwarelowa (dowolny kolor), pędzelek.

1. 17.07.  Archeologia 7 kontynentów – czyli gdzie może kopać archeolog?

Materiały potrzebne do udziału w tych zajęciach:

biała kartka papieru A4, cały klej w sztyfcie lub biurowy (najlepiej nowy, aby wystarczyło), kredki/pisaki, plastelina (dowolna ilość kolorów), dużą garść kaszy-najlepiej drobnej (lub ryżu, mąki, piasku, ziemi – im więcej rodzajów tych produktów, tym lepiej).

1. 22.07.  Każdy to zna – czyli najbardziej znane odkrycia archeologiczne, cz. 1.

Materiały potrzebne do udziału w tych zajęciach:

Maskotka/lalka, rolka białego papieru toaletowego, biała kartka papieru A4, kredki/pisaki, nożyczki.

1. 24.07.  Każdy to zna – czyli najbardziej znane odkrycia archeologiczne, cz. 2.

Materiały potrzebne do udziału w tych zajęciach:

1 opakowanie sody oczyszczonej, 1 opakowanie kwasku cytrynowego, niewielka ilość płynu do naczyń (max. 0,5 szklanki), słoik po dżemie wypełniony w 1/3 wodą, miska kuchenna (tak, aby na wysokość i szerokość mieścił się w niej słoik po dżemie), łyżka.

1. 31.07.  Kosmici z przeszłości – czyli nierozwiązane zagadki archeologii?

Materiały potrzebne do udziału w tych zajęciach:

biała kartka A4, ołówek, plastelina – max.6 kolorów.

SIERPIEŃ

1. 5.08.    Kopanie, grzebania, badanie - czyli archeolog i jego praca.

Materiały potrzebne do udziału w tych zajęciach:

1x pędzelek (może być zwykły do malowania farbami plakatowymi).

1. 7.08.    Razem raźniej - kto pomaga archeologom?

Materiały potrzebne do udziału w tych zajęciach:

szklanka z wodą, moneta (jakakolwiek), banknot (jakikolwiek), metalowa i drewniana łyżka,   maskotka/lalka.

1. 12.08.  Łatwo nie było - czyli początki Archeologii.

Materiały potrzebne do udziału w tych zajęciach:

1. 14.08.  Nie tylko pod ziemią odkrywa się skarby – czyli różne rodzaje archeologii.

Materiały potrzebne do udziału w tych zajęciach:

1. 19.08.  Archeologia 7 kontynentów – czyli gdzie może kopać archeolog?

Materiały potrzebne do udziału w tych zajęciach:

1. 21.08.  Każdy to zna – czyli najbardziej znane odkrycia archeologiczne, cz. 1.

Materiały potrzebne do udziału w tych zajęciach:

1. 26.08.  Każdy to zna – czyli najbardziej znane odkrycia archeologiczne, cz. 2.

Materiały potrzebne do udziału w tych zajęciach:

1. 28.08.  Kosmici z przeszłości – czyli nierozwiązane zagadki archeologii?

Materiały potrzebne do udziału w tych zajęciach:

biała kartka A4, ołówek, plastelina – max.6 kolorów.

Patronaty medialne