Wtorek, 18 stycznia 2022, Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra PL EN | |

JAK DOJECHAĆ


REZERWAT ARCHEOLOGICZNY GENIUS LOCI


ODWIEDŹ PODSTRONĘ REZERWATU

GODZINY OTWARCIA


wtorek - czwartek 9.00 - 16.00 
piątek 10.00- 17.00 
sobota 11.00 - 18.00 
niedziela 12.00-16.00
W poniedziałki Muzeum jest zamknięte.

APLIKACJA MOBILNA


aplikacja mobilna

 

aplikacja android
aplikacja iOS

Muzealizacja materiałów archeologicznych z Poznania i Wielkopolski - projekt dofinansowany przez Województwo Wielkopolskie

Muzealizacja materiałów archeologicznych z Poznania i Wielkopolski - projekt dofinansowany przez Województwo Wielkopolskie


Projekt ma na celu muzealizację materiałów archeologicznych pochodzących z wykopalisk na terenie miasta Poznania i w regionie Wielkopolski.


Projekt został sfinansowany przez Województwo Wielkopolskie na mocy umowy opartej o Zarządzenie Prezydenta Miasta Poznania z dnia 3 września 2020 roku w sprawie zasad przyznawania, przekazywania i rozliczania dotacji podmiotowych i celowych z budżetu Miasta Poznania dla samorządowych instytucji kultury.


Dotacja celowa przyznana przez Województwo Wielkopolskie nosi nazwę „Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego/ Muzea”. 


W ramach projektu wdrożono dotychczas niezbędne prace inwentaryzacyjne — na bieżąco wykonywane są karty katalogowe — oraz zrealizowano zakup pojemników niezbędnych do przechowywania materiału archeologicznego i regałów do ich magazynowania. Materiał deponowany jest w dedykowanych do tego celu magazynach Muzeum Archeologicznego w Poznaniu. 

3 sierpnia 2021 nastąpiło przekazanie wybranych zabytków wydzielonych do konserwacji.

31 sierpnia 2021 nastąpiło przewiezienie wszystkich zabytków z Regionalnej Składnicy Materiałów Archeologicznych do Muzeum Archeologicznego Poznaniu w celu opracowania.