Wtorek, 18 stycznia 2022, Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra PL EN | |

JAK DOJECHAĆ


GODZINY OTWARCIA


wtorek - czwartek 9.00 - 16.00 
piątek 10.00- 17.00 
sobota 11.00 - 18.00 
niedziela 12.00-16.00
W poniedziałki Muzeum jest zamknięte.

APLIKACJA MOBILNA


aplikacja mobilna

 

aplikacja android
aplikacja iOS

Z wędką po wiedzę - Zapisz swoją rodzinę! Niesamowity projekt edukacyjny!

Z wędką po wiedzę - Zapisz swoją rodzinę! Niesamowity projekt edukacyjny!

 
Dofinansowane ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie i Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Patriotyzm Jutra".
 

Zapisy na zajęcia od 13.09.2021 roku. Czas trwania warsztatów rodzinnych to ok. 150 min. Udział w zajęciach należy zgłaszać wypełniając formularz: https://forms.gle/uMk1ZWyAMk8THNeU6 

Terminy zajęć dostępne w formularzu!

 

Nie macie rodzinnych planów na weekend? Chcielibyście czegoś dedykowanego tylko i wyłącznie Waszej rodzinie? 

 

W Muzeum Archeologicznym w Poznaniu już za chwilę rusza projekt edukacyjny "Z wędką po wiedzę"! Dzięki finansowemu wsparciu Muzeum Historii Polski w ramach programu "Patriotyzm Jutra 2021" chętne do podjęcia aktywności rodziny będą mogły odbyć niesamowite spotkania z historią i archeologią, łapiąc na haczyk ciekawe informacje!

 

Projekt ma za zadanie poszerzać wiedzę dotyczącą najstarszych dziejów regionu Wielkopolski. Uczestnicy będą zagłębiać się w tematykę historii tutejszych rodów szlacheckich oraz dokonań dawnych Wielkopolan.  Jednym z motywów przewodnich będzie historia rodu Górków zamieszkającego niegdyś budynki dzisiejszego Muzeum Archeologicznego w Poznaniu.

 

Na wstępie uczestnicy zaproszeni zostaną w progi dziedzińca Pałacu Górków przy ulicy Wodnej 27 w Poznaniu. Według hipotez badaczy mogła istnieć tutaj kiedyś sadzawka Łukasza Górki. Wykorzystując ten fakt zaopatrzymy przybyłe do nas rodziny w wędkę i poślemy na łowy!

 

Wędka zastąpi bilet wstępu na wystawy. Za jej pomocą wyłowiony zostanie „kosz wiedzy”. Po zapoznaniu się z jego zawartością dalsze kroki śmiałków poprowadzą ich w stronę muzealnych ekspozycji. Tam czekać będą na nich inspirujące, ale i wymagające zadania. Jeżeli sprostają wyzwaniu, będą mogli zrekapitulować wiedzę podczas fachowego warsztatu podsumowującego. Zajęcia poprowadzi archeolog-edukator! Emocje i bogate archeologiczne doświadczenia gwarantowane! Ubawią się zarówno ci mniejsi, jak i ci całkiem duzi!

 

Planujemy 15 różnych terminów zajęć do wyboru. Liczba miejsc jest ograniczona. Ze względu na obostrzenia Covid-19, w danym terminie w warsztatach udział mogą brać wyłącznie 3 rodziny. Uczestnicy zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa, zachowania dystansu społecznego oraz dezynfekcji rąk. Dla przybyłych gości przygotujemy bezpieczne stanowiska pracy. Każda rodzina pracuje osobno.

 

Dla osób z dysfunkcją wzroku lub słuchu zapewniamy dostęp do przygotowanej w ramach projektu audiodeskrypcji oraz tłumacza polskiego języka migowego. 

 

 

Zapisy na zajęcia od 13.09.2021 roku. Czas trwania warsztatów rodzinnych to ok. 150 min. Udział w zajęciach należy zgłaszać wypełniając formularz: https://forms.gle/uMk1ZWyAMk8THNeU6 

Terminy zajęć dostępne w formularzu!

 

Realizacja projektu rozpocznie się 9 października 2021 r.

 

Serdecznie zapraszamy!

 
Autor rysunku: Filip Bąk

 https://www.filipbak.pl/