Niedziela, 28 listopada 2021, Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy PL EN | |

Kalisz-Zielińska Marta

tytuł naukowy, imię i nazwisko: dr Marta Kalisz – Zielińska

pełniona funkcja: kustosz

dział: Dział Wystaw i Edukacji

e-mail: marta.kalisz@muzarp.poznan.pl

tel. +48 61 61 628 55 13

kompetencje/zakres obowiązków: Zajmuje się popularyzacją wiedzy archeologicznej i historycznej wśród dzieci i młodzieży. Jest autorką projektów edukacyjnych: Letnia Akademia Malucha oraz Żywe lekcje historii.

kwalifikacje: Ukończyła archeologię orientalną i antyczną w Instytucie Prahistorii UAM (2008) oraz historię w Instytucie Historii UAM (2009).

bibliografia:

Problematyka kobiet w ofercie edukacyjnej współczesnych muzeów historycznych. Publikacja pokonferencyjna.
Rola muzeów archeologicznych w edukacji historyczne, na przykładzie wybranych form działalności edukacyjnej Muzeum Archeologicznego w Poznaniu. Publikacja pokonferencyjna.
Educational activities, workshops, events … or how an archaeological museum can bring the past. BAR – Archeological Series (wraz z Sabiną Hryniewiecką).
„…rodzą się w łonie ziemi garnki …”  Czyli jak skutecznie wykorzystać źródło archeologiczne w edukacji historycznej?  Opublikowane w: „Powtórka przed…” V Spotaknia z historią dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych (Informator Instytutu Historii UAM).
Projekt edukacyjny „Archeologia i historia” jako przykład współpracy Muzeum Archeologicznego w Poznaniu ze szkołą ponadgimnazjalną. Opublikowano w: Wiadomości Historyczne.
Regionalizm w działalności edukacyjnej Muzeum Archeologicznego w Poznaniu. Opublikowano w: Przegląd Wielkopolski.
Rola muzeum archeologicznego w edukacji historycznej najmłodszych, rodzin z dziećmi i młodzieży szkolnej. Na przykładzie wybranych formy działalności edukacyjnej Muzeum Archeologicznego w Poznaniu. Publikacja pokonferencyjna (wraz z Sabiną Hryniewiecką).