Niedziela, 10 grudnia 2023, Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii PL EN | |

 

Wolff Paweł


                                      tytuł naukowy, imię i nazwisko: mgr Paweł Wolff

pełniona funkcja: Asystent muzealny

dział: Główny Inwentaryzator Muzealiów

e-mail: pawel.wolff@muzarp.poznan.pl

tel. +48 61 852 82 51 wew. 108

 

kompetencje/zakres obowiązków: Swoją współpracę z Muzeum Archeologicznym w Poznaniu rozpoczął 
w 1998 roku. Uczestniczył w badaniach archeologicznych prowadzonych przez Muzeum w różnych częściach Starego Miasta w Poznaniu, biorąc udział w tworzeniu dokumentacji archeologicznej. W 2012 roku podjął pracę w Dziale Wystaw i Edukacji. Od 2015 roku jest pracownikiem działu Głównego Inwentaryzator Muzealiów gdzie opiekuje się Regionalną Składnicą Materiałów Archeologicznych.

Obszar jego zainteresowań zawodowych to metody tworzenia nowoczesnej dokumentacji archeologicznej min. przy wykorzystaniu oprogramowania graficznego oraz zagadnienia digitalizacji zbiorów muzealnych.

 

kwalifikacje:  W 2005 roku ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku archeologia. Pracę magisterską pt. „Kafle piecowe ze stanowiska Stawna/Żydowska w Poznaniu” napisał pod kierunkiem prof. dr hab. Hanny Kóčki-Krenz. W 2010 roku uzyskał certyfikat zaawansowany obsługi programu AutoCad do tworzenie planów i map. W 2011 roku ukończył studia podyplomowe na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej na kierunku „Systemy informacji geograficznej (GIS)”.